Międzynarodowa konferencja naukowa pt. Procedural Law in Multicultural Context organizowana przez International Association of Procedural Law (IAPL) odbędzie się na Uniwersytecie w Örebro (Örebro universitet) w dniach 9–11 października 2024 r. (środa – piątek).
Konferencja poświęcona problematyce wielokulturowości prawa procesowego umożliwi debatę i analizę sposobów i wyzwań związanych z rozpoznawaniem spraw cywilnych i karnych z udziałem podmiotów wywodzących się z różnych kultur i systemów prawnych. Badane będzie także zagadnienie wpływu wielokulturowości na kształt oraz funkcjonowanie postępowania sądowego i organizacji sądownictwa.

Poszczególne sesje dotyczyć będą zagadnień: Procedure in multicultural context – specific needs and challenges; Fair trial in multicultural procedures; Communication in multicultural procedures; Cultural differences and their influence in proceedings; Special questions of multicultural family procedures; Mediation in multicultural settings.


Gospodarzem wydarzenia jest prof. Laura Ervo z Wydziału Nauk Behawioralnych, Społecznych i Prawnych Uniwersytetu w Örebro.Informacje o wydarzeniu – www.oru.se/iapl2024

Rejestracja (early bird) została już uruchomiona – link

Örebro to ponad stupięćdziesięciotysięczne miasto położone w samym sercu Szwecjivisitorebro.se/english – link