Kodeks postępowania cywilnego. Praktyczny komentarz do nowelizacji z 2023 r.

Kodeks postępowania cywilnego. Praktyczny komentarz do nowelizacji z 2023 r.




Nakładem Wydawnictwa Wolters Kluwer w serii „komentarze praktyczne” ukazał się komentarz do nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego z 9 marca 2023 r. autorstwa dr hab. Marcina Dziurdy (ss. 636).

Książka szczegółowo omawia najważniejsze, istotne dla praktyki zmiany w ustawie procesowej, a także w innych ustawach – o kosztach sądowych w sprawach cywilnych, o komornikach sądowych, o kosztach komorniczych, a także w ustawie covidowej oraz Prawie o ustroju sądów powszechnych. Analizuje również przepisy epizodyczne i intertemporalne, a zwłaszcza ich wpływ na praktykę sadową.



Miałem przyjemność sporządzić recenzję wydawniczą komentarza, który z pewnością okaże się nieocenioną pomocą dla wszystkich podmiotów uczestniczących w postępowaniach sądowych.





Książka w księgarni Profinfo – link



Szukaj

Archiwa

  • sty
  • lut
  • mar
  • kwi
  • maj
  • cze
  • lip
  • sie
  • wrz
  • paź
  • lis
  • gru

Ostatnie wpisy

Konferencja „Redefining the concept of jurisdiction in the digital age”

Konferencja „Między postępowaniem rozpoznawczym a egzekucyjnym” na Uniwersytecie Warszawskim – relacja

Konferencja „Komornicy sądowi i koszty egzekucji. Nowe rozwiązania prawne”