W dniu 18 kwietnia 2020 r. (sobota) godz. 10:00 – 14:00 odbędą się zajęcia online „na żywo” dla doktorantów II i III roku na WPiA UW pt. „2019 w prawie procesowym cywilnym. Rok ewolucji czy rewolucji?

.

Nowelizacja kodeksu postępowania cywilnego z 4 lipca 2019 r., która wprowadziła najszersze zmiany w przeszło półwiecznej historii obowiązywania polskiej ustawy procesowej, wywołuje coraz więcej niejasności i wątpliwości, z którymi zmaga się praktyka. Nagromadzenie zmian – z których liczne miały charakter radykalny, odwracający dotychczas obowiązujące zasady – stanowi ogromne wyzwanie dla zawodowych prawników. Spotkanie będzie miało na celu omówienie i przybliżenie wybranych aspektów nowelizacji dot.

  • postępowania dowodowego
  • nadużycia prawa procesowe
  • środków zaskarżenia

.

Będziemy korzystać z programu Discord – na serwerze „TZ Studia doktoranckie WPiA UW” – w trakcie zajęć będziemy korzystać z kanału głosowego (kanał ogólny), czatu oraz streamingu. Po spotkaniu serwer zostanie zlikwidowany.

.

Poniżej informacje umożliwiające uczestnictwo w zajęciach:

.

Doktoranci zainteresowani uczestnictwem w zajęciach proszeni są o zarejestrowanie się i utworzenie konta – proszę o używanie imienia i nazwiska oraz wpisanie po nich „SD” np. „Jan Kowalski (SD)„ – (osoby, które nie zrobią tego w powyższy sposób, nie uzyskają zaproszenia na serwer).

Następnie proszę o wysłanie do mnie „zaproszenia do znajomych” (wpisanie nazwy użytkownika – powyżej).

W odpowiedzi otrzymają Państwo zaproszenie na serwer (wymagające akceptacji w ciągu 24 godzin). Zaproszenie, które trzeba przyjąć, wygląda w ten sposób:

.

Zajęcia będą odbywały się na żywo. Można będzie połączyć się na komputerze albo nawet na telefonie komórkowym. W celu uzyskania odpowiedniej jakości połączenia potrzebne jest odpowiednio szybkie łącze internetowe – rekomendowane używanie łącza Wi-Fi.

Mikrofon ustawiony będzie domyślnie w trybie „aktywność głosowa„,, co wiąże się z ryzykiem, że zbierając wszystkie odgłosy (w tym oddech) będą Państwo „szumieć” i zakłócać odbiór pozostałym. Zaleca się zatem ustawienie mikrofonu w trybie „naciśnij i mów” (czyli na tzw. przycisk) – należy wejść w ustawienia użytkownikagłos i wideoskrót i wybrać dowolny przycisk na klawiaturze. Ewentualnie można mikrofon wyciszyć ręcznie (ikona w lewym dolnym rogu ekranu).

.

W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt mailowy.

.

program Discord do pobrania – link

Program darmowy, do zainstalowania na komputerze lub w telefonie – wykorzystuje technologię VoIP (Voice over Internet Protocol), zwaną popularnie „telefonią internetową”.

Kategorie: Aktualności