V Ogólnopolska Konferencja Aksjologiczna pt. Koszty postępowania cywilnego w wymiarze aksjologicznym organizowana przez Centrum Badań nad Aksjologią Procedur Cywilnych przy Katedrze Postępowania Cywilnego I Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego we współpracy z Izbą Komorniczą w Łodzi odbędzie się 27 maja 2024 r. (poniedziałek) godz. 10:00 – 17:45 w Łodzi na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Kopcińskiego 8/12 (Sala Rady Wydziału).

Wydarzenie będzie miało formę hybrydową – stacjonarnie oraz na platformie MS Teams (link do połączenia zdalnego w programie konferencji tutaj).


Informacje o wydarzeniu – link

Konferencja wpisuje się w cykl wydarzeń poświęconych aksjologii prawa procesowego. Program poprzednich Ogólnopolskich Konferencji Aksjologicznych organizowanych przez Centrum Badań nad Aksjologią Procedur Cywilnych UŁ:


  • IV OKA – Notariusz w postępowaniu cywilnym (2023) – link
  • III OKA – Aksjologia egzekucji sądowej – w poszukiwaniu optymalnego poziomu ochrony praw wierzyciela i dłużnika w postępowaniu egzekucyjnym i upadłościowym (2022) – link
  • II OKA – Tajemnica zawodowa i inne instrumenty ochrony zaufania do przedstawicieli wolnych zawodów prawniczych w postępowaniu cywilnym (2021) – link
  • I OKA – Duża nowelizacja KPC z 4 lipca 2019 r. – założenia aksjologiczne (2019) – link